Dokąd zmierzasz – Rodzino?

W dniu 01.06.2019 odbył się zjazd zborów Okręgu Krakowskiego. Tematem przewodnim zjazdu zbyło pytanie „Quo vadis?” – „Dokąd idziesz?”. Zarówno program, jak i nasze rozważania skupiły się na temacie umacniania więzi rodzinnych. Gośćmi specjalnymi, którzy poprowadzili nas w zagłębianiu się w ten temat byli Karolina i Mateusz Krzesińscy – edukatorzy rodzinni. W części dopołudniowej opowiadali swoje doświadczenia o tym, jak „Służba Rodziny” w którą się zaangażowali otwiera im nowe możliwości pracy misyjnej zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców.
Przewodnikami we wspólnej refleksji ze studium szkoły sobotniej byli bracia Skwarek i Bachowski ze zboru w Balinie. Po raz kolejny, w tym właśnie studium podkreślona została waga podtrzymywania ciepłych i serdecznych relacji z innymi ludźmi, jak również wartość zaufania, które jest bardzo kruche, ale i niezwykle ważne.
W pięknej oprawie muzycznej zespół z Nowej Huty oraz Mariusz Zawierucha służyli nam pieśniami, oraz zachęcali do wspólnego wznoszenia serc i głosów do Boga. Była to chwila zachwytu i zadumy.
W następującym w programie kazaniu, pastor Mateusz Krzesiński skupił się na podkreśleniu, że nie powinniśmy przeżywać swojej religijności w ukryciu i samotności. Potrzebujemy wspólnie wielbić Boga w naszej duchowej rodzinie, która jest jego darem. Służą nam obecnie ku temu między innymi takie inicjatywy jak Camp, Obozy Misji Młodzieży, 10 dni modlitw, Tydzień Modlitwy, Festiwal Hosanna i inne uroczystości zborowe oraz kościelne.
Po przerwie obiadowej, w trakcie której można było posilić się i napoić, nastąpiła część popołudniowa, w której to trakcie odbyły się warsztaty w trzech grupach. Z najmłodszymi program przeprowadził pastor Andrzej Wierzchowski. Z młodzieżą zajęcia prowadził pastor Dariusz Lazar. Natomiast z rodzicami – zaproszeni edukatorzy rodzinni. Była to bardzo praktyczna i pouczająca część zjazdu, z której można było przeogromnie skorzystać.
Całość spotkania została podsumowana przez pastora Edwarda Parmę i zwieńczona koncertem pieśni w wykonaniu Mariusza Zawieruchy z Małgorzatą Popławską i zespołem z Nowej Huty.
Oby słowa, które w trakcie tego zjazdu do nas dotarły nie tylko zapadły nam w pamięci, ale zamieniły się w kształtowanie rodzin świadomych swojego celu.

Rodzic – uczestnik.