Wydarzenia

Jesteśmy na YOUTUBE

Świat się ciągle zmienia, a my jako kościół musimy w tych zmianach się jakoś odnaleźć. Z jednej strony towarzyszy nam słuszna ostrożność, by przytakiwanie tym transformacjom nie skutkowało naszym oddaleniem się od nauki ewangelii, z drugiej jednak nie możemy zostać w tyle w kontekście środków i możliwości przedstawiania naszego przesłania ludziom.

 

Do tej pory powstało już wiele inicjatyw misyjnych, które wykorzystywały bardziej nowoczesne metody docierania do ludzi. Działania takie organizowane były zarówno przez Kościół w ramach funkcjonowania sekretariatów i instytucji, jak również przez pojedyncze zbory, czy osoby, co wydaje się szczególnie cenne.

 

Postanowiliśmy zatem spróbować i w ramach Diecezji Południowej podjąć się kilku inicjatyw, które związane są z misyjnym funkcjonowaniem w środowisku internetowym. Pierwszym krokiems który wykonaliśmy, było założenie kanału na youtube.com o nazwie maranatha (nazwie, która koresponduje z adresem strony naszej Diecezji). Na kanale tym umieszczane będą materiały głównie o kierunku misyjnym, ale będzie to również miejsce, w którym znajdziecie nagrane informacje związane z funkcjonowaniem Diecezji czy Kościoła, które będą mogły zastąpić okólniki (tak, wszyscy wiemy jak niezwykle ciekawe jest czytanie okólników) w tych zborach, w których regularnie używane są projektory.

 

Ze swojej strony postaramy się dać z siebie wszystko, by materiały przygotowywane i publikowane na tym kanale były jak najlepsze. Zapewne niektóre z nich zdecydujemy się również reklamować. Niezależnie od tego jest też praca po Waszej stronie. Im więcej osób będzie korzystać z tych materiałów, udostępniać je znajomym przez portale społecznościowe i komunikatory, im więcej materiały będą miały „polubień” a kanał subskrypcji, tym szybciej praca ta będzie się rozwijaći sprawniej przygotowane materiały docierać będą do docelowych odbiorców.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy materiał będzie całkowicie odpowiadał Waszym potrzebom. W końcu normalnym jest, że inne oczekiwania mają osoby młode niż te trochę bardziej doświadczone, na co innego liczą matki, innych tematów szukają dzieci. Liczę jednak na to, że Bóg będzie używał przygotowanych treści dla swojej chwały!

 

Początki nie są łatwe. Wszystko przygotowywane jest na prywatnym sprzęcie, również żadna z osób biorąca udział w projekcie nie jest profesjonalistą z zakresu nagrywania czy montażu, więc zapewne co jakiś czas zauważyć będzie można jakieś niedociągnięcia, ale myślę, że z upływem dni  i zyskanym doświadczeniem będzie ich coraz mniej.

 

Pamiętajcie, jak zaznaczyłem na wstępie kanał na youtube to pierwszy krok. Ja już nie mogę się doczekać drugiego! Wymaga on jeszcze dogrania kilku zagadnień i podjęcia odpowiednich decyzji, ale bądźcie czujni, bo mam nadzieję, że już niedługo wszystko się uda i będziemy mogli wcielić kolejny krok w życie!

 

pastor Dariusz Lazar
Dyrektor Sekretariatu Komunikacji i Mediów przy Diecezji PołudniowejKościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP

 

Aby przejść do kanału, kliknij w obrazek poniżej

Jesteśmy na YOUTUBE

Jesteśmy na YOUTUBE