Wydarzenia

Kubek dobrych relacji

To był dobrze spędzony czas! Zaproszony przez grono przyjaciół 9 marca po raz kolejny spędziłem wtorkowy wieczór przy kubku… zdrowia. Tak, dobrze przeczytaliście: przy Kubku Zdrowia. To nowy program internetowy dla wszystkich pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia, a także spędzić czas w miłym towarzystwie.

Tym razem gościem programu realizowanego za pośrednictwem komunikatora Zoom był Zenon Korosteński, doradca rodzinny, który mówił o „Relacjach dobrych dla zdrowia”. W półgodzinnym, ciekawym wykładzie przedstawił on przepis na ulepszenie naszego świata kontaktów interpersonalnych. Czy zdajemy sobie sprawę z ważności docenienia drugiej osoby? Jakie są sposoby komunikacji i co ma w niej najważniejsze znaczenie? Jakie znaczenie dla naszego życia dzisiaj ma nasz dom rodzinny? O tych i innych kwestiach można było usłyszeć podczas wykładu. Rady, o których usłyszeliśmy, z powodzeniem można  zastosować zarówno w naszych relacjach ze współmałżonkiem, przyjaciółmi, jak i każdą inną znajomą osobą.

Ale to nie wszystko – w drugiej części programu można było obejrzeć na żywo przygotowanie oryginalnych, zdrowych ciasteczek – na bazie m.in. daktyli, orzechów i karobu w wersji na słodko, a także z mąką owsianą – na słono. Pokaz przeprowadziła Beata Głowacka wraz ze swoim mężem Dariuszem, autorka bloga kulinarnego „Swojsko z fasolką”.  Ponadto – jak zawsze w programie Kubka Zdrowia była też możliwość zadawania pytań prelegentowi, a także uczestniczenia w pokojach tematycznych, w wśród nich m.in. pokoju integracji, pokoju porad kulinarnych, a nawet w pokoju zdrowia duchowego.

Dla mnie ten „Kubek” był wyjątkowy, gdyż wykładu Zenona Korosteńskiego o relacjach wysłuchałem wraz z inną osobą, z którą od kilku dni, krótko mówiąc… ciężko było mi się dogadać. Rady udzielone przez prelegenta – zastosowane – zadziałały od razu i moje relacje z tą osobą poprawiły się!

Jestem wdzięczny Bogu za to spotkanie „Kubka” i już czekam na następne, tym bardziej, że też mam mieć w nim swój udział. Spotkania Kubka Zdrowia organizowane przez Sekretariat Zdrowia Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca, o godz. 18:00 (ID spotkania na platformie Zoom: 930 0426 3721). Udział jest bezpłatny, więc tym bardziej warto skorzystać!  

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie 13 kwietnia!

Kubek dobrych relacji
andrzej.wierzchowski@adwent.pl