Kurs usprawnienia związku małżeńskiego

15 Maja, Jaworze

Ogłoszenia 6 maja 2022

Droga Rodzino Boża

 

Witam serdecznie wszystkich życząc pokoju Bożego, dedykuję słowa Pana Jezusa: „Ogień przyszedłem rzucić na ziemię i jakżebym pragnął, aby już płonął” (Łuk. 12,49)

 

O tym, że żyjemy coraz bliżej dnia powrotu Pana Jezusa chyba nie potrzeba dziś przekonywać nikogo. Jednym ze znaków zapowiedzianych przez samego Pana Jezusa jest brak miłości. „…oziębnie miłość i wrośnie bezprawie…” Możemy zapytać: gdzie ‘oziębnie’ miłość? W świecie, czy w Zborze? Myślę, że nie powinno nas dziwić, że w świecie tak się dzieje, bo tam nie ma Boga – nie ma miłości. Ale bardzo mnie smuci, że te same rzeczy dzieją się wśród Ludu mieniącego się być BOŻYM LUDEM.

 

Dzisiaj zwracam się głównie do osób żyjących w związkach małżeńskich. Coraz częściej słyszy się o kolejnych dramatach w rodzinach. Mnożące się problemy, narastające konflikty stanowią wyzwanie również dla Kościoła. Chcemy przyjść z pomocą małżeństwom nie tylko tym, które przeżywają kryzys niezależnie od wieku, stażu małżeńskiego i nie radzą sobie sami, ale także tym małżeństwom, które chciałyby swój związek uczynić jeszcze wspanialszym.

 

Zorganizowany został kurs, który poprowadzą doświadczeni terapeuci, Iza i Marek Lewosińscy. Kurs odbędzie się w niedzielę – 15 maja – czasu nie wiele na zastanawianie się. Zajęcia trwać będą 8 godzin, tak więc będzie to wytężona praca. Nie zniechęcajcie się tym. Kurs jest BEZPŁATNY. Przewidziana jest jedna dłuższa przerwa na obiad, który zostanie dla wszystkich przygotowany.

 

Słowo zachęty od terapeutów, prowadzących kurs:

Chociaż za wszelką cenę nie chcemy przyznać się do kryzysów i raczej wolimy mówić, że ’wszystko jest w jak najlepszym porządku’, to jednak pozbawiamy się niecodziennej okazji do czegoś, co tak naprawdę może usprawnić i ulepszyć nasze relacje małżeńskie. Kryzys, wcale nie musi oznaczać porażki. To może być przysłowiowy ‘przystanek’ na drodze do rozwiązania problemów, czyli osiągnięcia sukcesu. Nigdy nie jest za późno, a zatem dołącz do nas i usprawnij swój związek. ” (Izabela i Marek Lewosińscy)

 

Kochani. Ponieważ zajęcia będą miały charakter warsztatów terapeutycznych, jest to grupa, której ilość uczestników jest ograniczona do 12  par. Jeśli  będzie duże zainteresowanie i chętnych par zgłosi się więcej, postaramy się taki kurs powtórzyć.

 

Zapraszam więc do gościnnego Zboru w Jaworzu (koło Bieska Białej), ul Dębowa 125. Warunkiem uczestnictwa jest przyjazd razem z współmałżonkiem. Bardzo proszę o zgłoszenie udziału i zarezerwowanie miejsca. Uczynić to możesz na kilka sposobów:

zgłoszenia będą przyjmowane do czwartku 12 maja

z nadzieją spotkania się w Jaworzu
wasz przyjaciel i brat – Zenon Korosteński – pastor
Sekretariat Rodziny przy Zarządzie Diecezji Południowej

Bielsko Biała 05.05.2022

Dyrektor Sekretariatu Rodziny
pastor Zenon Korosteński

Kurs usprawnienia związku małżeńskiego