Muzyczne zgrupowanie zespołu UNISONO w Łomnicy-Zdroju

Od 1 do 7 sierpnia 2019 roku zespół UNISONO spędził tygodniowe zgrupowanie szkoleniowo-integracyjno-misyjne w malowniczej górskiej miejscowości Łomnica-Zdrój. Każdy dzień był przepełniony różnorodnymi zajęciami. Po muzycznej pobudce, spotykaliśmy się w świetlicy na porannym nabożeństwie, po czym świetlica przeobrażała się w jadalnię, w której jedliśmy wspólne śniadanie przygotowane wcześniej przez osoby “dyżurne”.

Następnie jadalnia ustąpiła miejsca sali prób, gdzie w pierwszej połowie zgrupowania przygotowywaliśmy się do dwóch charytatywnych koncertów, które miały odbyć się w nadchodzący weekend. I tak próby przeplatały się ze wspólnymi pysznymi posiłkami, przygotowywanymi we własnym zakresie pod nadzorem naszego “masterchefa” Krzysia, z porannym i wieczornym czasem duchowej refleksji, w którą wprowadzał nas pastor Marek Rusek, z plakatowaniem pobliskich miejscowości, z czasem wolnym, w którym mogliśmy ze sobą rozmawiać, śmiać się i odpoczywać. Nie zabrakło czasu na śpiew i śmiech wokół wieczornego ogniska, pieczenie ziemniaków i grillowanie.

W sobotę, po wspólnym nabożeństwie i obiedzie wyruszyliśmy na “podbój” pobliskiej Piwnicznej-Zdrój, aby zapraszać mieszkańców i turystów na wieczorny koncert, a równolegle przygotować się do niego sprzętowo. Śpiewaliśmy na rynku, rozdawaliśmy zaproszenia, balony i inne gadżety reklamujące koncert, ale przede wszystkim jego cel charytatywny. O 19:00 na scenie Domu Kultury zaśpiewaliśmy nasz pierwszy pełny koncert, a 24 godziny później kolejny, w Ośrodku Sanatoryjnym Wiktor, w Żegiestowie-Zdroju. Doświadczyliśmy ogromnej radości, wielu wzruszeń, zarówno własnych jak i słuchaczy. Prowadzący koncerty, Marek Rusek, który był jednocześnie przedstawicielem Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą przybliżał w swoich wypowiedziach problem choroby Patryka, dla którego śpiewaliśmy, opowiadał historię jego życia i walki z chorobą, rozmawiał w trakcie koncertu z jego mamą, która z drżeniem w głosie dziękowała za to, że jesteśmy razem z nimi. W tym samym czasie w szczecińskim szpitalu trwała walka o życie Patryka, który był w krytycznym stanie.

Dzisiaj już wiemy, że Patryk zakończył swoją walkę, która okupiona była wieloma łzami i nieustannym bólem przez 24 lata jego życia na tej ziemi. Teraz odpoczywa czekając na swojego Zbawiciela, któremu zaufał, aby obudził go do nowego życia pozbawionego cierpienia. Złożymy na jego grobie białe kwiaty, które zamanifestują jego nadzieję i wiarę. Byliśmy ostatnim zespołem, który śpiewał dla Patryka i było naszym zaszczytem towarzyszyć mu w finiszu jego walki z chorobą.

Po koncertach, końcowe dni naszego zgrupowania poświęciliśmy na ćwiczenie nowego repertuaru, który przygotowujemy na kolejny sezon naszej działalności. Mieliśmy też czas na relaks i górską wyprawę.

W tym miejscu chcemy gorąco podziękować Zarządowi Diecezji Południowej za dofinansowanie tego zgrupowania, a także Barbarze i Ryszardowi Markowskim, gospodarzom górskiego Zacisza w Łomnicy, za udostępnienie nam na ten czas swojej posiadłości.

Jesteśmy zmotywowani do dalszej pracy, do wspólnego muzykowania, do niesienia poprzez muzykę radości i nadziei innym.
Jeżeli czujesz, że chciałbyś się do nas przyłączyć, a potrafisz dobrze śpiewać lub grać na jakimś instrumencie, to zapraszamy do kontaktu na naszej stronie internetowej: unisono.band (MP)