Wydarzenia

Nietypowa konferencja Starszych Zboru

Około 40-tu starszych zboru wzięło udział w wideo-konferencji na platformie internetowej w czerwcową niedzielę. Każdy z uczestników znajdował się jednak w swoim domu i przy komputerze. Prowadząc rozmowy, zastanawialiśmy się, jak w zgodzie ze stale zmieniającymi się przepisami możemy jako zbory powrócić do prowadzenia nabożeństw. Radą służyli pastor M. Rakowski  – sekretarz Kościoła i pastor A.Siciński – dyrektor sekretariatu Wolności Religijnej.

 

Dyrektor Sekretariatu Młodzieży – Paulina Radke i dyrektor Sekretariatu Komunikacji i Mediów – pastor Dariusz Lazar, przedstawili swoje sprawozdania z dotychczasowej działalności jak również i strategię dalszego rozwoju.

 

Ponieważ Zarząd Diecezji musiał się wycofać ze swojego głównego projektu misyjnego, którego jednym z elementów miał być kongres ASI Europa w Gliwicach, głównym tematem spotkania było szukanie sposobu prowadzenia misji w tych trudnych warunkach.

 

Uczestnicy Konferencji mogli min. dowiedzieć się, że rozpoczęto cykl szkoleń pt “Grupy Uczniowskie”, które jest przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą zaangażować się w działalność w mniejszych grupach. Inicjatywę podjęła M. Jaworska-Trzop, dyrektor Sekretariatu Misji Kobiet i Zdrowia.

 

Sekretarz Diecezji – pastor Dariusz Lazar poinformował, że obecnie każdej niedzieli o godzinie 20:00 wszyscy chętni starsi zboru mają możliwość wspólnie się spotkać i modlić wykorzystując platformę internetową ZOOM.

Każdego wtorku o godzinie 20:00 na tej samej platformie spotyka się w tym samym celu grupa pastorów z Diecezji.

 

Rozpoczęto również działalność dwóch nowych kanałów YouTube. Na jednym z nich dwa razy w tygodniu są publikowane krótkie i pokrzepiające kazania pastorów oraz program pt. “Księga Kontrowersji”. Prowadzącym jest młody chłopak z Kielc, który będzie przekazywał wiele wartościowych informacji w swobodnym, czasami z humorem stylem. Drugi kanał o nazwie „Rabbi Nauczyciel” jest przeznaczony dla najmłodszych.

Jest jeszcze więcej pomysłów, ale ich realizacje są uzależnione od tego, czy znajdziemy odpowiednie do ich prowadzenia osoby.

 

Do końca nie wiemy jeszcze jak będą zorganizowane wakacje, ale pewne jest, że musimy wszystkie nasze programy zrobić mądrze i zgodnie z przepisami. Wydaje się, że na terenie Diecezji zorganizowane zostaną przynajmniej dwa obozy misyjne oraz spływ kajakowy, ale może okazać się, że uda się przeprowadzić więcej programów tego typu.

 

W tych dniach, gdy formy ewangelizacji do których przywykliśmy są trudniejsze do realizacji, musimy starać się być jeszcze bardziej kreatywni i patrzeć na misję Kościoła z poszerzonej perspektywy. Jakichkolwiek metod jednak nie podejmiemy się i tak nic nie zastąpi serca, które kocha i ust, które świadczą.