Noc Świątyń w Krakowie – po raz trzeci.

Już po raz trzeci na zaproszenie Fundacji Polisfera, zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie przyłączył się do Krakowskiej Nocy Świątyń. Poza wystawą i programem przygotowanym w naszym kościele w dniu 21 września 2019, zwiedzający mogli odwiedzić Gminę Wyznaniową Żydowską, Islamskie Centrum Kultury, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Mormonów, Ośrodek Zen, Wspólnotę Bocha`i, oraz Parafię Polskokatolicką.

Chcąc jak najlepiej i najdokładniej przedstawić naszym gościom Kościół Adwentystów, przygotowaliśmy w godzinach 18-22 interesujący program, który otwarło w rodzinnym klimacie wspólne zakończenie Szabatu. Podczas niego wznieśliśmy swoje serca ku Bogu, chwaląc go pieśniami i recytacją psalmów. W trakcie nabożeństwa kazaniem usłużył nam pastor Dariusz Lazar. Uczestnicy przez cały czas trwania Nocy Świątyń mogli być oprowadzeni przez przewodnika po wystawie poświęconej historii oraz pokazie różnych przekładów Biblii. Na wielkoformatowych infografikach można było zapoznać się z naszymi „obrzędami”, poznać informacje związane z instytucją Kościoła w Polsce oraz ogólnoświatową działalnością misyjną na płaszczyźnie służby zdrowia, edukacji i pomocy charytatywnej. W jednym z narożników sali można było wygodnie usiąść na kilku fotelach i obejrzeć odcinki filmów przygotowanych przez Studio Głos Nadziei – „Mistrzowie pędzla”.

Dla tych do których łatwiej dotrzeć przez żołądek przygotowano dwa krótkie programy „5 minut dla zdrowia”, którego finałem zawsze był zdrowy poczęstunek pełen wegańskich, niskokalorycznych ciast, pysznych past warzywnych oraz kolorowych owoców.

Bardzo sobie ceniąc Szkołę Sobotnią jako integralną część nabożeństwa chcieliśmy zwiedzającym dać możliwość wzięcia udziału w demonstracyjnej grupie dyskusyjnej na wybrany temat połączonej ze studium Pisma Świętego, takim jakie jest u nas każdej soboty. Odbyła się więc pokazowa lekcja szkoły sobotniej, w której nasi goście mogli się udzielać.
Program został pięknie okraszony wspólnymi śpiewami prowadzonymi przez zespół muzyczny oraz koncertem Oli Voitenko (Harasim).
W holu goście mogli oglądać i zakupić książki Wydawnictwa Znaki Czasu, a każdy wychodzący otrzymał specjalnie przygotowaną teczkę z listem od naszego pastora, zachęcającym do wyrażenia swojej opinii o tym spotkaniu, oraz kilka przydatnych egzemplarzy literatury.

Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy włożyli wysiłek w tygodnie przygotowań oraz czas i talenty podczas spotkania. Osobiście czuję się zachęcony i zmobilizowany do kolejnych wysiłków w służbie zborowi i mieszkańcom Krakowa.

Kierownik oddziału ewangelizacji w Krakowie.