Noworoczne spotkanie dla dzieci w Tarnowie

Po raz kolejny Pan Bóg pozwolił adwentystom w Tarnowie sprawić radość dzieciom na początku nowego roku.

Podobnie jak przed rokiem wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) Oddział Małopolski, filia w Tarnowie włączyli się w międzynarodową akcję dla najmłodszych prowadzoną przez organizację Samaritan’s Purse. Z tej okazji w lokalnej kaplicy Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego odbył się pokaz teatrzyku kukiełkowego wraz z różnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Program organizacji Samaritans Purse, mający też wyraźny wymiar ewangelizacyjny, na świecie działa od wielu lat i w okresie okołonoworocznym sprawia radość około 10 milionom dzieci (w Polsce ok. 50 tys.). W jego ramach do najmłodszych trafiają paczki z prezentami zawierające m.in. drobne zabawki, odzież, artykuły higieniczne, pluszaki itp. Akcja realizowana w Polsce nosi nazwę Gwiazdkowa Niespodzianka.

– Gwiazdkowa Niespodzianka stanowi już tradycję w wielu miejscach naszego kraju – mówi siostra Renata Parma, która jest lokalnym koordynatorem akcji z ramienia Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Tarnowie. – W tym roku część paczek rozdaliśmy m.in. w Szkole Podstawowej w Wielopolu k. Dąbrowy Tarnowskiej.

Kolejne spotkanie odbyło się 14 stycznia w punkcie ChSCh w Tarnowie, mieszczącym się w pomieszczeniach użyczonych przez Kościół adwentystów, gdzie dla dzieci z inicjatywy wolontariuszy przygotowany został program artystyczny: teatrzyk kukiełkowy „Ziarenko gorczycy”, tworzony przez rodzinę braterstwa Sobaszków, zaprezentował przedstawienie pt. „Historia Józefa”, a także program słowno-muzyczny „Bohaterowie wiary”. Po przedstawieniu i rozdaniu paczek miał miejsce wspólny poczęstunek.

Rok temu za pośrednictwem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Tarnowie prezenty w ramach Gwiazdkowej Niespodzianki trafiły do około 350 dzieci. Podobnie będzie w tym roku. Noworoczne paczki trafiły też do Gorlic.

Program Gwiazdkowej Niespodzianki realizują przede wszystkim różne wspólnoty protestanckie, w Tarnowie i Gorlicach zaś m.in. Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, założyciel ChSCh.