Obóz dla mam

W ostatnim tygodniu czerwca odbył się pierwszy, historyczny obóz dla mam fizycznych oraz duchowych. Tak opisują go dwie z uczestniczek:

„Obóz dla mam to cudowne doświadczenia Boga. Chwile, kiedy mogłyśmy wspólnie dzielić się doświadczeniami, mogłyśmy razem modlić się i razem przyrządzać posiłki. Bóg każdego dnia przemawiał do nas przez przyrodę, swoje słowo i warsztaty, które prowadziła Marysia. Na obozie mogłyśmy obserwować, jak zmienia nas miłość Boża. Polecam obóz dla mam każdej mamie i każdej przyszłej mamie.”

 „Po tygodniu tam w Danielkach człowiek wyjeżdża zmieniony zupełnie. Świat tu na dole jest taki jaki był, ale tam na górze nasze stare serca zostały, a teraz mamy nowe.”

Jako podsumowanie obozu powstała kolejna zwrotka pieśni „W świętej głębokiej ciszy”, która oddawała to co Bóg zrobił:
„W domku z drewnianych desek
Ty przytulałeś mnie.
Dałeś mi nowe serce, zwycięstwo twe.
Dałeś mi nowe serce, zwycięstwo twe.”

Po obozie została założona grupa na WhatsApp, o nazwie „Inkubator Boży Danielki”, na której dziewczyny mają ze sobą kontakt.  Oto jeden z wpisów:
„Moje siostry jak dobrze, że jesteście. Bóg nie na darmo zetknął nas z sobą. To wielkie szczęście, że możemy się wspierać i otwierać przed sobą, modlić się za siebie. I to uczucie, że ktoś cię rozumie!”

Dziewczyny postanowiły podzielić się tym doświadczeniem z innymi. Planowany jest kolejny obóz w przyszłym roku, a w między czasie zjazd Kobiet w Rzeszowie, który odbędzie się w drugi weekend października. Serdecznie zapraszamy!

Programy wakacyjne Misji Młodzieży odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Wydziału TransEuropejskiego w Anglii, Zarządu Kościoła w Warszawie oraz Diecezji Południowej w Krakowie.