Wydarzenia

Obóz misyjno-zdrowotny

binary comment

W dniach 15-22 sierpnia 2021 w zborze w Gliwicach odbywał się obóz misyjno-zdrowotny, w którym wzięło udział około dwudziestu osób.

 

Naszym celem było dotarcie do mieszkańców miasta nie tylko z poselstwem zdrowia, ale też z dobrą nowiną o Bożym planie zbawienia i Jego ratunku dla ludzkości. Przez pięć dni, od poniedziałku do piątku, mieszkańcy mogli korzystać z darmowych badań, porad i konsultacji na wystawie Expo-Zdrowie obok gliwickiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

 

Patrząc na przykład Jezusa, staraliśmy się pomagać ludziom zarówno na płaszczyźnie zdrowia fizycznego, jak i psychicznego oraz emocjonalno-duchowego. Każdego dnia Bóg przysyłał nam osoby z konkretnymi problemami, którym mogliśmy służyć.

 

Na tym obozie postanowiliśmy też wypróbować nową formę misji, która miała zainteresować lokalną młodzież. Wieczorami siadaliśmy na rynku i zapraszaliśmy młodych ludzi, by „ocenili nas po wyglądzie”. Następnie mieliśmy okazję, by skonfrontować ich ocenę z prawdą, przy okazji czego wywiązywały się ciekawe dyskusje i wiele młodych osób mogło usłyszeć o tym, jak Bóg potrafi zmienić życie i nadać mu sens. W ramach misji nie zabrakło też stoiska z książkami na rynku oraz innych sprawdzonych sposobów docierania do ludzie z Ewangelią.

 

Ten obóz był dla nas wszystkich błogosławionym czasem, w którym mogliśmy wzrosnąć, spędzić czas w gronie przyjaciół i poświęcić się służbie, współpracując z naszym Panem w dziele zbawienia.