Obóz wędrowny

Pod koniec lipca tego roku odbył się trzeci już Obóz Wędrowny Misji Młodzieży. Trasa zaczynała się w Olkuszu, a kończyła w Zawierciu, przechodząc przez piękne okolice Szlaku Orlich Gniazd. W czasie obozu uczestnicy mieli możliwość poznać siebie w trudnych warunkach oraz stawić czoła wielu zadaniom, takim jak gotowanie, organizacja jedzenia, wspinaczka skalna oraz współpraca w grupie. Przewodnim tematem obozu była wiara, zaufanie do Boga oraz współdziałanie z Bogiem w praktyce, a hasło obozu brzmiało “Na skrzydłach wiary”, w nawiązaniu do tekstu z Izajasza 40, 31.
Poniżej znajdują się opinie uczestników o minionym obozie oraz kilka zdjęć.
 
“Czas na refleksję i wielopłaszczyznowy odpoczynek od codzienności.”
‘Kilkudniowa wędrówka pozwala lepiej uświadomić sobie swój status chrześcijanina jako wędrowca.”
“Obóz był dla mnie bardzo budujący, wniósł wiele do mojej relacji z ludźmi, ale przede wszystkim z Bogiem, zrozumiałem, że Bóg jest zawsze przy nas obecny, nawet jeżeli tego nie rozumiemy.”
“Uważam, że obóz się udał, był dobry program duchowy.”
“Wspaniały czas, kiedy Bóg uczył nas jeszcze większego zaufania do Niego. Ten obóz pokazał, że niezależnie od tego, czy pada czy świeci słońce, z Bogiem możemy czuć się naprawdę dobrze.”
“Obóz minął w dobrej atmosferze, wszystkie punkty zostały spełnione z tych zaplanowanych na początku. Odpocząłem fizycznie, czułem swobodę biorąc udział w duchowym programie, który był rozbudowany, wypełniał wolny czas i angażował każdego stosownie do jego komfortu i zdolności.”
 
Programy wakacyjne Misji Młodzieży odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Wydziału TransEuropejskiego w Anglii, Zarządu Kościoła w Warszawie oraz Diecezji Południowej w Krakowie.