Wydarzenia

Powołani do …

19 czerwca w amfiteatrze w Ustroniu odbyło się okręgowe nabożeństwo pod hasłem : „POWOŁANI DO …”. Oprócz wyznawców z okolicznych zborów, przybyli zaproszeni pastorzy: Ryszard Jankowski, Marek Rakowski oraz Marek Jankowski.

 

Poszczególne części nabożeństwa prowadzone były przez przedstawicieli okolicznych zborów. O muzyczną oprawę zadbały chóry, zespoły, soliści reprezentujący zbory w Wiśle, Skoczowie, Ustroniu, Czechowicach i Bielsku. Gościliśmy także zespół „Piątka dla Jezusa” z Mszczonowa oraz Samuela Walusa ze zboru w Gliwicach. Nie zabrakło też niezawodnej orkiestry dętej Echo Adwentu.

 

Studium Biblii poprowadził Łukasz Pieszka w formie panelu dyskusyjnego, a pastor Marek Jankowski w ramach apelu ewangelizacyjnego opowiedział w skrócie historię swojego powołania. Akt ordynacji Marcina Knapika prowadził pastor Ryszard Jankowski, który wygłosił kazanie, oraz pastorzy: Marek Rakowski i Marek Jankowski. Alicja Bylina skierowała również kilka ciepłych słów do Doroty, żony Marcina.

 

W popołudniowym bloku miała miejsce uroczystość chrztu świętego. Trzy siostry zawarły przymierze z Panem w rzece Wiśle. Przed i po uroczystości chrztu grała orkiestra dęta Echo Adwentu. Potężne kazanie podsumowujące wygłosił pastor Zenon Korosteński, opiekujący się zborami okręgu południowego.

 

W programie zjazdu odbył się również otwarty koncert muzyki religijnej, na który zapraszani byli mieszkańcy Ustronia oraz przebywający w Ustroniu turyści i kuracjusze. Koncert prowadzili Rajmund Dedio i Karolina Pietruszka, a wystąpili w nim:

 

  • solista Samuel Walus z Gliwic, który wykonał utwór na saksofonie
  • zespół wokalny Poruszeni z Bielska-Białej
  • dziecięco-młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny Piątka dla Jezusa z Mszczonowa
  • zespół wokalny Sela i wokalno-instrumentalny Smak nieba ze Skoczowa
  • duet Karolina i Wioletta, również ze Skoczowa.

 

Przez cały czas zjazdowi towarzyszył posąg z 2 rozdziału księgi Daniela, którego znaczenie niestrudzenie objaśniał przechodniom Marek Kroczyk wraz z osobami towarzyszącymi.

 

Jesteśmy wdzięczni Bogu, że umożliwił nam zorganizowanie tego zjazdu pomimo obowiązujących ograniczeń, a także obdarował nas przepiękną pogodą. Dziękujemy wszystkim, którzy przemawiali, śpiewali i grali na chwałę Bogu oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego zjazdu, począwszy od udekorowania sceny kwiatami, przez udostępnienie wody i drożdżówek, aż do zorganizowania transmisji w Internecie.

 

Szczególne podziękowanie należy się także zespołowi odpowiedzialnemu za transmisję programu:  Piotrowi i Mariannie Strugalskim, Arturowi Szarcowi oraz Honoracie Lazar. Dzięki ich zaangażowaniu cały program został zarejestrowany i jest dostępny w Internecie. Link można znaleźć na stronie www.maranatha.pl

 

Był to błogosławiony i budujący czas. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też się spotkamy.
Kto wie, być może będzie to już na Nowej Ziemi?

 

Uczestnik zjazdu – L. D.

Poniżej filmy nagrane podczas zjazdu: