Program wytchnieniowy

Do pastorów i starszych zborów Kościoła w Polsce
Drogie Siostry i drodzy Bracia w Chrystusie!

Nie bez powodu piszę ten list 12 lutego, bo właśnie tego dnia obchodzimy w Polsce Ogólnopolski Dzień Opiekuna. Ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Opiekuna ma na celu podkreślenie wyjątkowej relacji łączącej chorego z jego opiekunem, podkreślenie ogromnej roli opiekuna w chorobie i niepełnosprawności podopiecznego, ale również zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby samych opiekunów. Ludzie, którzy pewnego dnia stali  opiekunami  osoby z niepełnosprawnością potrzebują intensywnego wsparcia, ponieważ zawsze czuwając i pozostając w nieustannym pogotowiu, własne potrzeby często redukują do minimum.

Żeby móc wspierać, opiekun sam również potrzebuje wsparcia i siły. Dlatego, Sekretariat Osób Szczególnej Troski pragnie uruchomić tzw. „program wytchnieniowy” dla opiekunów osób z niepełnosprawnością. Na czym będzie polegał „program wytchnieniowy”? Otóż, chcielibyśmy zaoferować kilka miejsc na turnusie zdrowotnym Zdrowo Na Nowo w Wiśle w dniach 23-30 czerwca 2024 r. lub 4-11 sierpnia 2024 r. Turnusy zdrowotne to:

  • aktywny wypoczynek (nordic walking, gimnastyka rehabilitacyjna, ćwiczenia z użyciem obręczy Hula Hop, gum oporowych, dysków sensorycznych, piłek rehabilitacyjnych, tyczek Flex Bar i rollerów)
  • wyżywienie – odpowiednio dobrana dieta
  • wykłady i prezentacje na temat profilaktyki i leczenia chorób konsultacje lekarskie i dietetyczne
  • inhalacje
  • zabiegi: okłady z gliny, parafiny, borowiny, lampa sollux, terapia manualna, masaże lecznicze i relaksacyjne

Jeżeli jesteś opiekunem osoby niepełnosprawnej i masz możliwość zorganizować opiekę nad bliską Ci osobą w czasie trwania turnusów Zdrowo na Nowo to serdecznie zapraszam do kontaktu. Koszt udziału w tygodniowych wczasach to tylko 550 zł włącznie z zabiegami.

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o zgłaszanie swojego udziału do „programu wytchnieniowego” pisząc na adres e-mail: beata.sleszynska@adwent.pl

Z pozdrowieniami,
Beata Śleszyńska – Dyrektorka Sekretariatu Osób Szczególnej Troski i Sekretariatu Zdrowia w Zarządzie Kościoła