Program zdrowotny

30 czerwca 2019 roku w Czechowicach-Dziedzicach, w godzinach od 14.00 do 18.00 na Placu Jana Pawła II odbyło się EXPO Zdrowie i Ciuchcia Zdrowia.
W programie wzięło udział ponad 100 osób dorosłych, które skorzystały z badań i 30 dzieci, które skorzystały z programu przygotowanego specjalnie dla nich. W ramach EXPO wspomniani uczestnicy mieli możliwość zmierzyć sobie ciśnienie, cukier i cholesterol, sprawdzić wagę, BMI, zawartość tłuszczu w organizmie, wiek biologiczny, porozmawiać na temat wody, sprawdzić wydolność organizmu w ramach testu Harwardzkiego, wziąć ze sobą literaturę na temat zdrowia i skonsultować się z lekarzem oraz psychologiem.
Ponadto mieliśmy stanowiska ruchowe, gdzie zarówno dorośli, jak i dzieci mogli skonsultować się ze specjalistą w zakresie dolegliwości kręgosłupa, ćwiczeń oraz wad postawy. Najmłodsi mogli skorzystać z Ciuchci, zajęć malowania oraz opowiadań biblijnych. Oferowaliśmy również Degustację Zdrowej Żywności, w ramach której uczestnicy mogli skosztować kotleciki z kaszy jaglanej, pasztet z soczewicy, masełko cebulowe, pastę z selera i pieczarek, gulasz z ciecierzycy, chia pudding, zielony koktajl i wodę arbuzową. Był z nami również Marek Środa – dzięki któremu uczestnicy mogli zapoznać się ze zdrową żywnością i zrobić zdrowe zakupy – oraz Andrzej Wojtkowski ze swoją ofertą ziołowych herbat. Podczas całego programu odczuwaliśmy Boże prowadzenie i błogosławieństwa, atmosfera była cudowna zarówno między wolontariuszami, jak i gośćmi. Zachęcaliśmy wszystkich napotkanych do uczestnictwa w regularnych spotkaniach Chrześcijańskiego Klubu Zdrowia w Miejskim Domu Kultury. W trakcie tego wydarzenia odbyliśmy wiele wspaniałych rozmów, za które jesteśmy szczególnie wdzięczni Bogu i Diecezji Południowej za wsparcie finansowe.

Organizator