Projekt
„Wielki Bój”

Największy projekt medialny Diecezji Południowej

Pomysł na realizację projektu zrodził się na spotkaniu młodszej części kadry Diecezji Południowej, na którym rozważano obranie kierunku medialnego na następne lata. Projektem, który wydał się najmniej realnym do zrealizowania był projekt „Wielki Bój”.

Dla Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego książka autorstwa Ellen White jest bardzo ważnym materiałem. Od wielu lat stanowi materiał, który staramy się udostępniać jak najszerszej grupie odbiorców. W książce autorka porusza historię kościoła od czasów apostołów aż do powrotu Jezusa i zakończenia historii zła. Z książki można korzystać czytając wersję papierową, można także posłuchać audiobooka, niemniej nie posiadamy materiału wideo, który mógłby prezentować poruszane w niej zagadnienia. Stąd projekt „Wielki Bój”.

Co gdyby tak połączyć siły? Może nie trzeba tworzyć materiału filmowego stanowiącego jedynie alternatywę dla książki? Może warto spróbować stworzyć program, który mógłby nie tyle powielać treść książki, ale ją poszerzać, urozmaicać, wzbogacać i reklamować? Tego rodzaju pytania kierunkowały naszą wizję.

Rozmyślania doprowadziły nas do decyzji o wydaniu nowej wersji książki „Wielki Bój”. Tak, wiemy – po co w zasadzie kolejna, skoro poprzednie są całkiem dobre. Tym razem jedna chodzi o coś więcej.

Wydanie książki poprzedza nagranie materiałów wideo, w których pokażemy miejsca i opowiemy historie, których dotyka książka „Wielki Bój”. Treść książki nie będzie przez nas powtarzana a raczej wzbogacana o elementy historyczne, których autorka nie opisywała. Mówić będziemy o tym jak sobór w Konstancji argumentował spalenie Husa, kim w ogóle był Waldhauser, gdzie ukrywali się Waldensi, co doprowadziło do nocy św. Bartłomieja, jaką rolę w rozwoju inkwizycji odegrał ruch katarów i o wielu tematach, które pozwolą widzom szerzej spojrzeć na zagadnienia Wielkiego Boju. Każdy odcinek będzie także zawierał reklamę książki, aby widzowie mogli sięgnąć do tej pozycji.

Książka natomiast sama w sobie zawierać będzie wdrukowane w rozdziały kody QR, które pozwolą czytelnikowi szybko sięgnąć po dodatkowe informacje poszerzające zrozumienie tematu. Gdy zatem będzie czytał o czasach Marcina Lutra i reformacji w Niemczech, będzie mógł zeskanować kod który pozwoli mu obejrzeć materiał mówiący o tym jak reformacja rozwijała się w Polsce.

W ten sposób mamy nadzieję stworzyć materiał wzajemnie się reklamujący i reklamę napędzający. Książka reklamować będzie filmy a filmy książkę.

OBEJRZYJ PIERWSZY ODCINEK PROJEKTU!

OBEJRZYJ FILMY, W KTÓRYCH OPOWIADAMY O PROJEKCIE

Projekt zakłada stworzenie 22 odcinków głównych oraz 50 odcinków dodatkowych

książka
główne odcinki
odcinków dodatkowych
lata pracy

NASZA EKIPA

Logistyk/Kierowca/Człowiek od wszystkiego
Jakub Wojtkowski
Reżyser/Operator/Montażysta
Marianna Strugalska
Operator/Zarządzanie danymi/Kierowca
Piotr Żyziński
Operator/Kierowca/Sprawy techniczne
Piotr Strugalski
Finanse/Wyżywienie/Social Media/Fotograf
Weronika Żyzińska
Dyrektor projektu/Reżyser/Operator
Paulina Wojtkowska
Autor skryptów/Prezenter/Dyrektor projektu
Dariusz Lazar
Vloger/Social Media/Operator
Jakub Ośkiewicz
Najlepsze wsparcie
Wy wszyscy!

🆘 Jak można nas wesprzeć?🆘
1️⃣ Możesz skontaktować się z nami, jeśli masz w sobie odrobinę zmysłu aktorskiego – potrzebujemy około 60 osób, których monologi zostaną przedstawione w odcinkach. 🎬


2️⃣ Jeśli znasz się na historii możesz pomóc nam opracowywać skrypty do odcinków. 📝


3️⃣ Módl się, aby udało nam się zrealizować projekt ładnie, godnie i dobrze. 🙏


4️⃣ Jak spotkasz kogoś z naszej ekipy, możesz powiedzieć nam jakieś miłe słowo! 💞

5️⃣ Możesz wesprzeć nas finansowo. Całościowy koszt projektu zdecydowanie przewyższa nasze możliwości finansowe. Staramy się o dofinansowania z ASI i Wydziału Transeuropejskiego, niemniej nie pokryją one nawet połowy potrzeb. Uruchomiliśmy publiczną zrzutkę na ten cel, na której udało nam się zebrać nieco powyżej 20 tyś złotych. Zrzutka jest już zakończona lecz jeśli chcesz nas wesprzeć możesz zrobić to przelewając pieniądze bezpośrednio na konto diecezji Południowej z dopiskiem „Projekt Wielki Bój„. Prosimy o wpisanie dokładnie takiego tytuł przelewu ponieważ jest to konieczne abyśmy mogli wykorzystać pieniądze na ten właśnie projekt.

Koszty noclegów w państwach do których jedziemy stanowią dużą część kosztów realizacji projektu. Jeśli zatem znasz kogoś, kto mógłby przyjąć naszą grupę osób na kilka dni, a mieszka w którymś z niżej wymienionych państw, daj znać. Nie potrzebujemy dużo. Mamy ze sobą karimaty i śpiwory i jedzenie. Trzeba nam tylko dach nad głową, wodę do umycia się i dostęp do prądu, aby móc naładować sprzęt.

Państwa, w których jeszcze będziemy: Francja, Wielka Brytania, Szwajcaria, Niemcy, Izrael, Włochy, Holandia

Jesteśmy po 5 wyjazdach nagraniowych, na których udało nam się zrealizować materiał potrzebny do zmontowania 8 odcinków. Przed nami kolejne wyjazdy w czerwcu i październiku 2024r. Będziemy regularnie umieszczać aktualizacje na naszym Facebooku i Instagramie, do których linki znajdziesz u góry strony, w głównym menu.

Masz pytania, sugestie? Daj nam znać! Jeśli chcesz nawiązać z nami kontakt, najłatwiej będzie pisać na adresy mailowe:

Email

paulina.wojtkowska@adwent.pl

Telefon

663 855 178

⚫️ Konto Fundacji Źródła Życia
Odbiorca: Fundacja Źródła Życia
Adres: Budy Zasłona, ul. Źródlana 196-320 Mszczonów
Tytuł przelewu: „Projekt WB Wideo”

🇵🇱 PLN
PKO Bank Polski
PL94 1440 1185 0000 0000 0370 6192

🇪🇺 EURO
PL41 1440 1299 0000 0000 0372 7432

🇺🇸 USD
PL10 1440 1299 0000 0000 0391 3357

⚫️ Konto Diecezji Południowej
Odbiorca: Diecezja Południowa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego
Adres: ul. Lubelska 25, 30-003 Kraków
Tytuł przelewu: „Projekt Wielki Bój”

🇵🇱 PLN
PL 49 1020 2892 0000 5702 0166 5108
IBAN / SWIFT(BIC) CODE : BPKOPLPW

🇪🇺 EURO
PL 59 1050 1344 1000 0090 8157 3306
SWIFT (BIC): INGBPLPW

🇺🇸 USD
PL 37 1050 1344 1000 0090 8157 3314
SWIFT (BIC): INGBPLPW

PKO Bank Polski S.A. Oddział 1
ul. Lubicz 17/A
31-503 Krakow
Poland

https://zrzutka.pl/27rcja

Wejdź w link i wesprzyj nas na zrzutka.pl

Najlepsze jest ciągle przed nami

„Oto przyjdę wkrótce”