Wydarzenia

Szkolenie liderów Misji Młodzieży w Gliwicach

Coroczne szkolenie liderów Misji Młodzieży odbyło się 26-30 grudnia 2019 r., tym razem  Gliwicach! Zbór przyjął nas niezwykle ciepło, dzięki czemu ich nowy budynek kościelny mógł posłużyć za naszą bazę szkoleniową. W tym roku pobiliśmy rekord, jeżeli chodzi o liczbę uczestników! Misja Młodzieży jednoczy osoby także spoza Diecezji Południowej, co tylko potwierdza jak ważną i potrzebną jest inicjatywą.

 

Głównym przedmiotem szkolenia było uczniostwo. Uczyliśmy się, jak prowadzić grupy uczniowskie, które będą studiować Pismo Święte w sposób pomagający znaleźć jego praktyczne zastosowanie w życiu, a także planować misję, która zadba o ich rozwój. Ćwiczyliśmy to w praktyce, dzięki temu każdy mógł się przekonać, że nie jest to trudne, a robi ogromną różnicę w duchowym rozwoju.

 

Kolejnym ważnym punktem naszego spotkania był warsztat “Ewangelia w 5 minut”. Dowiedzieliśmy się, że pełne przesłanie ewangelii możemy przekazać drugiej osobie w zaledwie kilka minut! I to w sposób przykuwający uwagę, bo jednocześnie rysując objaśniający schemat. I tutaj również nie obyło się bez praktyki, bo w sobotnie popołudnie wyszliśmy z tą nową wiedzą na ulice Gliwic!

 

Oto sprawozdanie jednego z uczestników: „Kiedy szliśmy z Radkiem na Ewangelię w 5min to modliliśmy się o jedna osobę a Duch Święty zaprowadził aż do 4. I aż do teraz czuje Boże prowadzenie i codziennie w moim życiu dzieją się cuda.”

 

Obóz był również podsumowaniem zeszłorocznych działań Misji Młodzieży, czyli np. kilku nowatorskich projektów tj. obóz dla mam czy oddzielny obóz dla dziewcząt i chłopców. Również po raz pierwszy zorganizowaliśmy ogólnopolski zjazd misyjny “Weekend Inspiracji”.

 

Rozmawialiśmy o planach i pomysłach na kolejne lata. Jest w nas wiele zapału i wierzymy, ż  Bóg będzie nam w tym błogosławił i stawiał kolejne osoby, chcące zaangażować się w tę niezwykłą misję.

 

W ramach misji mogliśmy odwiedzić dom opieki, w którym prowadziliśmy program słowno-muzyczny i dzieliliśmy się przemyśleniami na temat wdzięczności i jej korzyści dla zdrowia duchowego i fizycznego. Na koniec mieliśmy również okazję rozdać literaturę oraz porozmawiać z pensjonariuszami oraz pracownikami ośrodka. Było to dla nas bardzo inspirujące i motywujące doświadczenie. 

 

Zjazd był wypełniony głębokimi rozważaniami i modlitwą, która jest podstawą naszych działań. Znalazł się również czas na integrację, bo wszyscy wiemy, że najlepiej współpracuje się, gdy się dobrze znamy i lubimy. Wybraliśmy się do parku trampolin, gdzie mogliśmy spędzić miłe i aktywne chwile.  Jeden z uczestników napisał: „To był wyjątkowy czas wśród młodych ludzi, którzy uczynili relacje z Bogiem swoim priorytetem.”

 

Oto jeszcze kilka wypowiedzi osób uczestniczących w szkoleniu:

 

„Myślę, że takie obozy nie tylko pomagają nam w osobistej relacji z Bogiem, ale są także motywacją do działania. Pozwalają spojrzeć na misję z szerszej perspektywy i zobaczyć swoje miejsce w Bożym dziele. Takie obozy są miejscem, w którym możemy na chwilę zapomnieć o naszych codziennych problemach i zmaganiach i pozwolić Panu dotknąć naszych serc.”

 

„Bardzo podobało mi się, że mogliśmy dawać innym ludziom radość, widzieć uśmiech na ich twarzach, pokazywać im co to znaczy żyć Ewangelią. Poza tym warsztaty z mini kazaniami były ciekawe i być może odkryłem w ten sposób swoje powołanie.”

 

To był wspaniały czas, za który jesteśmy naprawdę wdzięczni Bogu!

 

Ewelina Ciupek

Paulina Radke
Dyrektor Sekretariatu Dzieci i Młodzieży Diecezji Południowej