Wydarzenia

Teensitting z Misją Młodzieży

Te wakacje były dla nas wszystkich wyzwaniem. Jednak nie zrażając się przeciwnościami postanowiliśmy zorganizować „Teensitting” czyli opiekę nad dziećmi i młodzieżą w Danielkach. Chcieliśmy umożliwić im spędzenie czasu w przyrodzie, w miłej atmosferze oraz w łączności z Bogiem. Opieka odbywała się w 6 turnusach, według wieku.

 

Pierwszy turnus przeznaczony był dla dziewczyn w wieku 16-19 lat. Drugi dla dzieci w wieku 9-12 lat. Następny dla chłopaków w wieku 13-14 lat. Kolejne dwa dla 13-15 latków, a ostatni dla studentów.

 

Ze względu na okoliczności, grupki były mniejsze i program nieco inny niż w poprzednich latach. Mimo wszystko każdy z turnusów był wyjątkowy. Jak zawsze staraliśmy się zadbać o wszechstronny rozwój uczestników dlatego przeznaczyliśmy czas na aktywność fizyczną w przyrodzie, nabożeństwa, integrację poprzez gry oraz wymianę doświadczeń a także zdobywanie praktycznych umiejętności takich jak kiszenie ogórków, pieczenie chleba, obróbka drewna czy uprawa ogródka.

 

Jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu za kolejny rok działań w Danielkach. Za to, że przysłał osoby, które pomagały w prowadzeniu teen sittingu i te, które mogły z naszej oferty skorzystać oraz za to, że zapewnił nam bezpieczeństwo i obdarzył nas tak wieloma błogosławieństwami.