Tydzień zdrowia w Nysie.

W dniach 7-14.04.2019 r. w Nysie, przy finansowym wsparciu Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego mógł odbyć się „Tydzień Zdrowia”. Inicjatywa ta zawierała w sobie wiele pomniejszych, powiązanych z tematem przewodnim programów.

Podczas 7 i 8 kwietnia Zbór w Nysie wraz z pomocą Grupy Misyjnej Trzej Aniołowie oraz przy udziale innych Zborów zorganizował Expo-Zdrowie. Przewinęło się przez tę wystawę około 250 osób. Z wieloma z nich mogliśmy nawiązać bliższy kontakt oraz zarówno sprzedać, jak i rozdać wiele wartościowych treściowo książek.
Od poniedziałku do piątku o godzinie 10 w Parku Miejskim zbierały się na zajęcia sportowe osoby chętne, aby pod okiem instruktora nauczyć się prawidłowej techniki chodzenia z kijkami (Nordic Walking). W sumie przez cały tydzień przewinęło się na tej części około 15 osób.
W tych samych dniach od 12:30 do samego wieczora w Kościele Adwentystów w Nysie odbywała się bezpłatna diagnostyka chorób kręgosłupa połączona z masażem. Na ten rodzaj pomocy zapisało się około 30 osób. Inicjatywa ta cieszyła się ogromną popularnością i stwarzała przyjazne okoliczności do głębokich rozmów na tematy duchowe. Każdy uczestnik otrzymywał od nas książkę „Życie ma Sens”, „Wielki Bój” albo „Konflikt Wieków” wraz z prozdrowotną literaturą. Przy okazji Tygodnia Zdrowia zorganizowaliśmy również program antynikotynowy, który w założeniu miał trwać pięć dni. Z powodu niewielkiej frekwencji musieliśmy jednak przerwać spotkania po drugim dniu.
Wieczorami, od poniedziałku do soboty odbywały się w Muzeum Powiatowym w Nysie wykłady na temat zdrowego stylu życia. Korzystało z nich około 25 osób.
Tydzień Zdrowia został zakończony otwartym biegiem w Nysie, w którym wzięło udział ok 50 osób. Biegacze podzieleni byli na cztery kategorie. Pięć pierwszych miejsc z każdej kategorii otrzymywało książkę o zdrowiu oraz „Wielki Bój”. Wszyscy otrzymali również pamiątkowe medale, jabłko oraz gazetkę ewangelizacyjną. Atmosfera towarzysząca temu wydarzeniu była bardzo pozytywna.
Cały program bardzo spodobał się tutejszej społeczności i mediom takim jak: Radio Nysa, Radio Doxa, Nowiny Nyskie (lokalna gazeta), portale internetowe takie jak: nysa.eu (strona Urzędu Miasta w Nysie), nasza.nysa.pl, ilovenysa.pl, nysainfo.pl , które bardzo chętnie obrały patronat nad całym wydarzeniem oraz władzom miasta. Częstym pytaniem stawianym przez ludzi korzystających z naszego programu było: kto w ogóle jest organizatorem tego wszystkiego? To stwarzało możliwości, aby powiedzieć kilka słów o naszym Kościele. Mamy nadzieję, że tym sposobem rozpoczęliśmy dobrą tradycję, którą można będzie kontynuować w przyszłości i w ten sposób stwarzać dobry wizerunek Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego wśród lokalnej społeczności.

Koordynator wydarzenia: Marcin Knapik