Wydarzenia

Wakacyjne odwiedziny w Danielkach

binary comment

W dniach 08-15.08.2021 na Danielkach został zorganizowany turnus dla młodzieży w wieku 11-17 lat. Mimo licznych przeciwności, z Bożą pomocą grupka dziewięciu uczestników mogła wzrosnąć duchowo, poprawić swoją kondycję, spędzić czas w dobrym towarzystwie i zdobyć kilka praktycznych umiejętności, takich jak robienie pierogów, uprawa ogrodu, wspinaczka czy prowadzenie nabożeństwa. Był to błogosławiony czas, w którym mogliśmy widzieć, jak z dnia na dzień Bóg zmienia serca uczestników.

 

Podczas tego tygodnia nie zabrakło czasu na misję! Przez dwa dni mogliśmy słuchać inspirujących doświadczeń Pastora Marka Jankowskiego, który dzielił się z nami swoim czasem, wiedzą i umiejętnościami oraz uczył nas, w jaki sposób skutecznie docierać do ludzi. Sami też mogliśmy spróbować pracy z literaturą, rozdając gazetki i książki w Nowym Targu i Rabce Zdroju. Jednego dnia zdecydowaliśmy się połączyć misję z praktyczną służbą i spędziliśmy kilka godzin pomagając pewnej  wdowie w pracach w ogrodzie. Na koniec podarowaliśmy jej książkę „Życie Jezusa” i zaśpiewaliśmy kilka pieśni mówiących o tym, że Bóg ją kocha oraz ma rozwiązanie dla wszystkich jej problemów.

 

Chociaż przeciwnik się nie poddawał i bezustannie próbował przeszkodzić w Bożym dziele, to jednak Bóg odniósł ostateczne zwycięstwo i mogliśmy zakończyć ten turnus zbudowani i zainspirowani do dalszego działania. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu Panu, że dał nam możliwość pracy dla Niego, zapewnił ochronę i obdarzył tak wieloma błogosławieństwami!