Wydarzenia

Warsztaty terapeutyczne dla kobiet

W weekend 24-26 stycznia w rzeszowskim zborze odbyły się warsztaty terapeutyczne dla kobiet prowadzone przez siostrę Krystynę Aleksiejuk – pedagoga i terapeutę z Białegostoku.
 
Był to intensywny i bardzo błogosławiony czas. Od piątku do niedzieli odbyły się 4 spotkania po 2 godziny, na których przyglądałyśmy się rodzinom patriarchów by wyciągnąć naukę dla osobistego życia oraz funkcjonowania naszych rodzin.
 
Jedna z uczestniczek nazwała to studiowaniem Biblii „od kuchni”. Było to bardzo pouczające doświadczenie i otwierało oczy na różne problemy, a także na Boże działanie w życiu człowieka na tej grzesznej planecie.
 
W sumie w tych warsztatach wzięło udział 16 osób. W sobotę po nabożeństwie Krysia miała też godzinny warsztat, dla wszystkich chętnych osób ze zboru, na przykładnie życia Jefty – jednego z sędziów Izraela.
 
Cenne uwagi mężczyzn uczestniczących w tym spotkaniu pokazały nam, że podobne warsztaty mogłyby okazać się bardzo przydatne również dla męskiego grona. Żyjemy w skomplikowanych czasach i jako społeczność bardzo potrzebujemy umieć zidentyfikować problemy z jakimi się mierzymy oraz z Bożą pomocą, stawić im czoła we właściwy sposób!
 
 
Marysia Jaworska-Trzop