Wodna przygoda

9 czerwca 2019 roku odbyła się impreza związana z Dniem Dziecka, zatytułowana „Wodna przygoda”. Organizatorem był Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Żorach, z patronatem MOSIR Żory i SKTK Neptun. Atrakcjami, które przygotowaliśmy na ten wyjątkowy dzień były: Indiańska wioska, rycerski zakątek, strzelanie z łuków i malowanie twarzy. Odbyły się również lekcja udzielania pierwszej pomocy – ćwiczenia na fantomach, mecz siatkówki i pokaz tresury psów. Pojawiły się nawet domek z basenem kulek, domki z tunelami. To, czego jeszcze nie było to zabawa z wykrywaczem metali! Polegała ona na tym, że uczestnicy szukali monet ukrytych na terenie imprezy. Cała okolica roiła się od baniek mydlanych puszczanych przez dzieci. Postawione zostało na terenie imprezy również stoisko ze zdrową żywnością, miodem, ziołami i książkami. Towarzyszyły temu stoisku pogadanki na temat zdrowego stylu życia. Wykonano także pokaz kajakarski, można było się przepłynąć kajakami i rowerkami wodnymi.

Łączna liczba uczestników, którzy bawili się tego dnia z nami to około 230 osób i co najmniej 120 mieszkańców Żor którzy w tym czasie odpoczywali na terenie rekreacyjnym „Śmieszek” i za darmo korzystali z naszych atrakcji. W licznych konkursach dzieci zdobyły nagrody, którymi były książki oraz piniata.

Pragnę serdecznie podziękować panu Dyrektorowi i wszystkim pracownikom MOSIR-u za zaangażowanie i nieocenioną pomoc przy realizacji naszej imprezy, jak i wszystkim naszym wolontariuszom!

Organizator, Hanna Górska, Anna Picho