Turniej piłki siatkowej w Jasienicy,

 Po raz kolejny nasza skoczowska drużyna wraz z przyjaciółmi zorganizowała doroczne granie w siatkę w Jasienicy w dniu 7 marca 2018r. Pierwszy raz w tak dużym i różnorodnym gronie – aż 14 drużyn z terenów Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Jeszcze nigdy przedtem nie mieliśmy aż tak wielu uczestników z tak zróżnicowanych grup wiekowych, którzy by zgłosili samodzielnie chęć udziału w naszej imprezie sportowo – integracyjnej – XI Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Amatorskiej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.
Rozpoczęliśmy wysłuchaniem ciekawej i inspirującej historii, następnie wraz z pastorem Mariuszem Merkisem, skierowaliśmy swoje myśli do Boga. Przesłanie tego wstępu apelowało do nas, aby podczas gry towarzyszyła nam dobra chrześcijańska atmosfera i dzięki Bogu – udało się to osiągnąć. Dzięki Bożej łasce, nic złego nikomu się nie stało.
 

Podczas turnieju wielu z naszych przyjaciół w wierze zetknęło się z naszym kościołem, naszą literaturą i poselstwem zdrowia pierwszy raz i (jak wynika z ich komentarzy) byli bardzo z tego kontaktu zadowoleni. Wielką dla nas radością było wiedzieć młodych ludzi z literaturą zdrowotno – duchową w rękach.  W przerwie między rozgrywkami można było zasmakować gulaszu wegetariańskiego z chlebkiem z cieszyńskiej „Vege chatki”, różnych pysznych i zdrowych ciast, owoców i herbatki. Nie brakło nam również zapalonych kibiców.

Dziękujemy Panu Bogu za Jego opiekę, wolontariuszom za wsparcie, naszym siostrom za ciasta na wspólny stół oraz wszystkim innym ludziom dobrej woli za ich wsparcie. Wszystkim uczestnikom i kibicom bardzo dziękujemy za udział i stworzenie pozytywnej atmosfery.  Zachęcamy do tworzenia zespołów, propagowania zalet aktywności fizycznej i udziału w kolejnych spotkaniach sportowych. Warto zaznaczyć, że nasi bracia z Czech zaprosili po raz kolejny naszych przyjaciół  z „Siwego Dymu Skoczów” ze Skoczowa, na podobne spotkanie sportowe do siebie. Filmik, zdjęcia i więcej informacji na stronce www.sportiewangelia.wordpress.com

Współorganizator: Robert Woźnica