Wydarzenia

Zdrowo w Krośnie

To już kolejny raz w okresie od 5 października do 28 października, kiedy staraniem Zboru w Krośnie zorganizowany został cykl wykładów ewangelizacyjnych. Tym razem poświęcony został on zagadnieniom zdrowia, higieny i właściwie skonstruowanej diety.

Spotkania te odbywały się w okresie ich trwania w każdy piątek, sobotę i niedzielę. Wykładowcami były siostry : Beata Śleszyńska, Lucyna Kusz, Katarzyna Bar, Alina Ciupa i Jacek Gliński. W czasie tych spotkań poznaliśmy sposoby zmniejszenia ryzyka zapadnięcia na zawał, zapoznaliśmy się z tajnikami działania tarczycy oraz zgłębiliśmy wiedzę na temat naszych układów trawiennych. W trakcie kolejnych prelekcji zastanawialiśmy się wspólnie nad tym jak prawidłowo odżywiać mózg, zbadaliśmy siłę witamin i staraliśmy się poznać naturalne możliwości zapobiegania anemii. Zwróciliśmy również uwagę na to, że można prowadzić domową kuchnię prawie całkowicie bez cukru. Odkryliśmy też lecznicze właściwości wody, poznając zasady hydroterapii.

Spotkania cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Krosna i okolicznych miejscowości. Słuchacze reagowali bardzo żywo na poruszane w wykładach kwestie, niejednokrotnie zadając wiele bardzo konkretnych pytań, które świadczyły o dużym zainteresowaniu poruszaną w prelekcjach tematyką. Bywało również i tak, że dyskusja była prowadzona długo po zakończeniu spotkania. W międzyczasie wręczono wiele ulotek, książek jak również cały szereg innych materiałów ewangelizacyjnych, które były z chęcią przyjmowane przez uczestników spotkań. Najwytrwalsi słuchacze zostali dodatkowo uhonorowani nagrodami książkowymi.

Odnotowaliśmy też z radością fakt, że niektórzy ze słuchaczy zaczęli brać udział w sobotnich nabożeństwach krośnieńskiego Zboru. Wierzymy głęboko, że treści poruszane w czasie tych spotkań zapadły głęboko w serca słuchaczy, co wcześniej czy później zaowocuje u nich chęcią zbliżenia się do Boga.

Wszyscy modlimy się w intencji tego, by każdy z przybyłych gości i przyjaciół powrócił z chęcią nawiązania z nami bliższego kontaktu. Mamy nadzieję, że zasiane przez nas ziarno kiedyś wykiełkuje w sercach tych ludzi, których obdarowaliśmy ziarnem Słowa Bożego. Tymczasem niech Bóg w nich działa i otoczy ich swoją cudowną miłością.

Uczestnik.