Wydarzenia

Obóz misyjno-zdrowotny w Krośnie

Od 20 do 25 sierpnia br. mieszkańcy Krosna mogli korzystać z bezpłatnych badań, warsztatów i wykładów na temat stylu życia zorganizowanych przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej i Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

 

Ekspozycja EXPO Zdrowie na krośnieńskim rynku zorganizowana w ramach trwającego 19-26 sierpnia obozu misyjno-zdrowotnego zgromadziła w sumie 400 uczestników. Pomiar tkanki tłuszczowej, mierzenie ciśnienia i obliczenie wieku biologicznego (wieku wskazującego na kondycję organizmu) pomogło uczestnikom oszacować swój stan zdrowia i w wielu przypadkach dowiedzieć się, jakie zmiany w stylu życia są potrzebne, aby poprawić długość i jakość życia.

 

Wystawa na wolnym powietrzu ze względu na trwającą epidemię koronawirusa prowadzona była z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa – sprawozdaje Marek Kroczyk, koordynator wystaw EXPO Zdrowie (www.expozdrowie.pl). – Cieszymy się z dużego zainteresowania wśród mieszkańców i już planujemy podobną taką akcję w przyszłości – dodaje.

 

Programowi EXPO Zdrowie, w który zaangażowanych było ponad 20 aktywistów i wolontariuszy Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (i  który w Krośnie odbył się po raz pierwszy), towarzyszyły warsztaty nt. zdrowia kręgosłupa, odżywiania, stresu, mocy dobrych słów w naszym życiu, zdrowia umysłu (dla młodzieży), a także dwa wykłady nt. cierpienia i nadziei wygłoszone przez pastora adwentystycznego Zbigniewa Makarewicza.

 

Na rynku prowadzone było również stoisko z propozycjami Wydawnictwa „Znaki Czasu”. Rozdano na nim 600 darmowych sztuk magazynu Chronimy Zdrowie, 400 sztuk czasopisma Lubię Życie, 200 sztuk kwartalnika Zdrowie z Wyboru, 200 sztuk książki pt. „Życie ma sens”, 400 sztuk książki „Nadzieja na trudne czasy” oraz 200 płyt DVD „Sprawy zdrowia” i z filmem „Ziemia – świadek stworzenia”.

 

Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego programu – mówi Marek Kroczyk. – Niech Pan Bóg prowadzi ich, a także uczestników, dając dużo zdrowia, nadziei i radości na co dzień – podsumowuje.