Zjazd młodzieży „Powiedz to światu”

17 marca 2018 r. w zborze w Czechowicach-Dziedzicach odbył się zjazd młodzieży okręgu bielsko – cieszyńskiego, podczas którego gościem i mówcą głównym był pastor Piotr Stachurski.

Celem tego zjazdu było uświadomienie albo przypomnienie uczestnikom naszego powołania do dzielenia się tym, co sami otrzymaliśmy od naszego Zbawiciela – dobrą nowiną. Podczas części dopołudniowej usłyszeliśmy poruszające świadectwa nawrócenia oraz kazanie, które zwracało uwagę nie tylko na słowa tytułowe zjazdu, ale również pozwalało nam zastanowić się głębiej nad tym, że jako chrześcijanie mamy nie tylko mówić, ale przede wszystkim pokazywać nasze chrześcijaństwo w czynach, zainteresowaniu się drugim człowiekiem i życzliwości na co dzień, w najdrobniejszych sprawach.

Całość zjazdu ubogaciła piękna oprawa muzyczna w wykonaniu czechowickiego zespołu n.n.novo, Malwiny i Oliwii Smyk, Anastazji Waliczek i Emilii Czylok. Po smakowitym wspólnym obiedzie uczestniczyliśmy w popołudniowej uczcie duchowej. Wywiad z młodymi ludźmi zaangażowanymi w kościele przeprowadził Łukasz Zyskowski, który pytał Asię Pieszkę, Maćka Mattera i Mariusza Merkiza o to, w jaki sposób i dlaczego angażują się w misję oraz o ich dalsze plany. Ponadto, w kazaniu pastora Stachurskiego usłyszeliśmy dalsze słowa zachęty do pracy dla Boga i ludzi. Z kolei podczas warsztatów, które przeprowadziła Klaudia Owczarek mieliśmy możliwość zrobić wspólną burzę mózgów i zastanawiać się nad metodami ewangelizacji, które już są wykorzystywane oraz nad takimi, które dopiero mogą zostać wprowadzone – tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cudowne jest to, że Bóg daje nam talenty i pomysły, które każdemu dają szansę na to, by odczuć niezwykłą radość i błogosławieństwo płynące z misji. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to niezwykłe wydarzenie, a szczególnie Magdzie Waliczek, która była inicjatorem i czuwała nad organizacją całości zjazdu, całej młodzieży czechowickiej, która stanęła na wysokości zadania oraz Arlenie Rzezińskiej, która zadbała o stronę kulinarną zjazdu. Dziękujemy również gościom, z którymi mogliśmy spędzić ten wspaniały sabat i wspólnie budować swoją wiarę oraz chęć do zaangażowania.