Ogłoszenia

ZOOM – polecane narzędzia internetowe

Tak, jesteśmy mocno od siebie oddzieleni w wyniku panującej sytuacji. Pewne programy jednak wychodzą naprzeciw naszym potrzebom i, choć oczywiście w mocno ograniczony sposób, pozwalają nam wspólnie funkcjonować. Wiele osób korzysta z różnego rodzaju komunikatorów, ale jeden z nich wydaje się wysuwać na czoło ze względu na możliwości pomieszczenia w jednym momencie znacznej ilości osób. Program ten nazywa się Zoom.

 

 

Już kilka zborów korzysta z niego i organizuje spotkania modlitewne, a i czasem całe nabożeństwa. U nas w Kielcach, choć większość korzysta z sobotnich transmisji nabożeństw z różnych zborów, to na czas wspólnego studiowania Biblii spotykamy się razem i zamiast tylko oglądać, aktywnie możemy analizować tekst Biblii.

 

Być może i wy już używacie tego lub podobnego oprogramowania. Jeśli jednak nie, zachęcam do rozważenia czy nie byłoby dobrym chociaż w taki sposób wejść w interakcję ze swoim zborem. Rozumiem, że nie dla wszystkich obsługa takich programów jest łatwa, więc jeśli potrzebujesz pomocy, możesz zwrócić się do mnie, a z pewnością w miarę moich możliwości pomogę.

 

Dariusz Lazar
dariusz.lazar@adwent.pl
tel. 519 052 312


 

2020-03-31 Aplikacja ZOOM (instrukcja)

2020-03-31 Zalecenia ZK - Zasady wideokonferencji