Szkolenie młodych liderów

W dniach 26-31.12.2018 r., dzięki wsparciu Diecezji Południowej KADS i ASI odbyło się szkolenie dla młodych liderów organizowane przez Misje Młodzieży. Już po raz drugi spotkaliśmy się w Rzeszowie. Podczas szkolenia skupiliśmy się na zadaniach lidera oraz na budowaniu relacji z Bogiem i towarzyszącej temu walce duchowej.

Ponadto jako grupa młodzieży postanowiliśmy odwiedzić podopiecznych DPS w Rzeszowie. W związku z tym przygotowaliśmy krótki program muzyczno słowny, w którym chcieliśmy podzielić się nadzieją związana z powtórnym przyjściem Jezusa oraz pięknym darem miłości jaką On nas obdarza.

Każdego dnia mieliśmy czas na osobiste studium Słowa Bożego, ale też wspólne rozmowy w kontekście słuchanych kazań. Badaliśmy także zagadnienie jakim jest walka duchowa, z którą to każdy z nas ma do czynienia.

Nie zabrakło warsztatu o tym jak mówić kazania i efektywnie przygotowywać się do nich czy też warsztatu dotyczącego pism Ellen White.
Każdego wieczoru wspólnie modliliśmy się zanosząc dziękczynienia i prośby do Pana Boga.
Podczas spotkania kilkoro młodych ludzi miało możliwość powiedzieć kazanie czy też wziąć udział w organizowaniu i prowadzeniu sobotniego nabożeństwa. Było ono wyjątkowe ponieważ do Rzeszowa przejechały okoliczne zbory i wspólnie świętowaliśmy chrzest naszej siostry Gosi!

Co było najpiękniejszego na tym obozie? Pan Bóg dał wspaniałą atmosferę! Mogliśmy się wzajemnie budować i wspierać dzieląc się swoimi doświadczeniami oraz spędzając wspólnie czas.

Alleluja!